LifeStyle, MUZICA

Inainte de Cupa Angliei la fotbal, Vali Moraru comenteaza Muzicile cu personalitate

Sâmbătă, 13 mai 2006, Lucian Moga şi Valentin Moraru (TV Sport) pun la cale meciul Muzicilor cu Personalitate la CITY FM, promitand 90 de minute cu faze excepţionale din muzică şi fotbal.

Vali Moraru va schita lista Muzicilor cu personalitate la CITY FM, precum un plan de atac pentru cucerirea publicului. Va fi gata cu o ora înainte să comenteze finala Cupei Angliei la fotbal (Liverpool – West Ham United).

Realizatorul de emisiuni sportive de la TV Sport porneşte în deschidere cu: Shirley Bassey, Modern Talking, Underdog Project şi Dire Straits, pe linia de mijloc cu: Andrea Bocelli şi Cat Stevens, apărarea fiind susţinută printre alţii de Leonard Cohen şi Zdob şi Zdub.

Având la activ peste 90 de selecţii, Lucian Moga preia declaraţiile la cald după fiecare fază importantă marcată printr-o piesă de rezistenţă. Cele 90 de minute de muzică vor putea fi reascultate marti seara, începând de la ora 23:00.