Craciun in piata Universitatii

In perioada 16-23 decembrie, in Piata Universitatii, vor avea loc o serie de evenimente organizate cu ocazia sarbatorii Craciunului. Copii si parinti sunt invitati sa ia parte la intalnirea cu Mos Craciun.

In fiecare zi, intre orele 16,00 si 22,00, pe scena amplasata in fata Teatrului National, vor veni colindatori, personaje de basm interpretate de actori cunoscuti, trupe si solisti indragiti care vor incerca impreuna sa creeze magia sarbatorilor de iarna, informeaza un comunicat de presa al ArCuB.

Nu vor lipsi nici Craiasa Zapezii si Magicianul (Marian Ralea), inconjurati de ingerasi, cerbi, pinguini, oameni de zapada, intr-un spatiu de poveste, creat de scenografii Stefania Cenean si Dragos Buhagiar.

Pe scena vor evolua colindatori, trupe de teatru, coruri laice si religioase precum si numerosi solisti indragiti: Mioara Velicu, Radu Ille, Stefan Hrusca, Oana Sarbu & Virgil Popescu, Nico & Romeo Zaharia, Crina Matei & Marius Mihalache, Cornelia Tihon
Duminica 17 decembrie si sambata 23 decembrie programul se va desfasura in doua parti : dimineata intre 11,00 si 14,00 si seara intre 18,00 si 22,00. Toate serile vor fi incheiate cu recitaluri extraordinare, ale unor artisti ca : Nicu Alifantis, Paula Seling, Analia Selis, Ducu Bertzi, Narcisa Suciu, Mircea Vintila, Hara, Mircea Baniciu si Proconsul.

Tototdata va fi organizat un mic targ cu bunatati pentru parinti si copii.

Evenimentul Intitulat “Cred in Mos Craciun” este organizat de Primaria Municipiului Bucuresti si Centrul de Proiecte Culturale – ArCuB.

Programul evenimentelor:
Sambata, 16 decembrie

Ora 18.30 – 19.00 Corul Divina Armonie
Ora 19.00 – 19.30 Raluca /Angel
Ora 19.30 – 19.40 Calusarii
Ora 19.40 – 20.00 Mioara Velicu
Ora 20.00 – 20.30 Radu Ille
Ora 20.30 – 21.00 Elena Gheorghe (Ex – Mandinga)
Ora 21.00 – 22.00 Nicu Alifantis
Duminica, 17 decembrie

Ora 11.00 – 11.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
Ora 11.10 – 11.30 Corul Fantesia – Club Sector 5
Ora 11.30 – 12.00 Teatrul Adetino -„Sacul lui Mos Craciun”
Ora 12.00 – 12.30 Grupurile artistice „Miracol” si „Kuatro Mix”
Ora 12.30 – 12.50 Colindatorii din Botiza – Maramures
Ora 12.50 – 13.10 Formatia de dansuri „Ritmic”
Ora 13.10 – 13.40 Corul Dinu Lipatti
Ora 13.40 – 14.00 Formatiile de dans „Magic” si „Euritmic”

Ora 18.00 – 18.20 Corul Dominus
Ora 18.20 – 18.35 Ansamblul „Cununita” Satu Mare
Ora 18.35 – 20.00 Stefan Hrusca
Ora 20.00 – 20.30 Oana Sarbu & Virgil Popescu
Ora 20.30 – 21.30 Paula Seling
Luni, 18 decembrie

Ora 16.00 – 16.05 Animatie cu masti si personaje din povesti
Ora 16.05 – 16.20 Corul Andantino
Ora 16.20 – 16.35 Formatia „Andante”
Ora 16.35 – 17.00 „Marama” – dansuri populare
Ora 17.00 – 17.20 Teatrul Magic: „Fat Frumos”
Ora 17.20 – 17.40 Grupul artistic MiniArmonia
Ora 17.40 – 17.55 Formatia de dansuri Attitude si grupul muzical HEI
Ora 17.55 – 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti

Ora 18.00 – 18.20 Corul Evanghelia
Ora 18.20 – 18.35 Daniel Fat
Ora 18.35 – 19.00 Grupul din Oas
Ora 19.00 – 19.20 Corul Canticum Novus
Ora 19.20 – 19.50 Eugen Avram, Walter Gicolescu, Adrian Gradinaru
Ora 19.50 – 20.20 Ozana Barabancea
Ora 20.20 – 21.20 Analia Selis
Marti, 19 decembrie

Ora 16.00 – 16.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
Ora 16.10 – 16.30 Corul Mini Star
Ora 16.30 – 16.45 Formatia Bebinela
Ora 16.45 – 16.55 Grupul Happy Kids
Ora 16.55 – 17.15 Corul Adaggio
Ora 17.15 – 17.40 Teatru: „In asteptarea lui Mos Craciun”
Ora 17.40 – 17.55 Patricia Matei
Ora 17.55 – 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti

Ora 18.00 – 18.30 Corul Elefterie
Ora 18.30 – 19.00 Quartett vocal Spiritum
Ora 19.00 – 19.30 Ansamblul „Dubasii de la Savarsin”
Ora 19.30 – 20.00 Recital colinde Adrian Naidin
Ora 20.00 – 20.45 Nico & Romeo Zaharia
Ora 20.45 – 21.30 Ducu Bertzi
Miercuri, 20 decembrie

Ora 16.00 – 16.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
Ora 16.10 – 16.30 Corul Alegretto
Ora 16.30 – 16.50 Clovnul Rolo
Ora 16.50 – 17.05 Grupul „Bel Canto”
Ora 17.05 – 17.25 Lavinia Stoica
Ora 17.25 – 17.45 Corul de copii Simbol
Ora 17.45 – 17.55 Iulia Ciobanu
Ora 17.55 – 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti

Ora 18.00 – 18.30 Corul Opera
Ora 18.30 – 18.50 Alexandru Agarici, Gabriela Daha si Catalin Petrescu
Ora 18.50 – 19.05 „Dubasii de la Lapugin”, Hunedoara
Ora 19.05 – 19.30 Ovidiu Mihailescu, Dan Caramihai, Puiu Cretu
Ora 19.30 – 20.30 Narcisa Suciu
Ora 20.30 – 21.30 Mihai Traistariu
Joi, 21 decembrie

Ora 16.00 – 16.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
Ora 16.10 – 16.30 Grup muzical Orange Play si trupa de dansuri Suras
Ora 16.30 – 16.40 Ana Bistriceanu
Ora 16.40 – 17.00 Corul Floare de Colt
Ora 17.00 – 17.15 Grupul muzical- artistic „Caro”
Ora 17.15 – 17.35 Mio Cuore – parada de moda
Ora 17.35 – 17.55 Corul Carmina Tenera
Ora 17.55 – 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti

Ora 18.00 – 18.30 Corul Simbol
Ora 18.30 – 19.00 Brass Quintett Bucuresti
Ora 19.00 – 19.30 Grupul vocal Acapella
Ora 19.30 – 20.00 Ansamblul „Transilvania”
Ora 20.00 – 20.45 Mircea Vintila
Ora 20.45 – 21.30 HARA
Vineri, 22 decembrie

Ora 16.00 – 16.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
Ora 16.10 – 16.40 Grupul vocal „Meloritm”
Ora 16.40 – 17.00 Laura si Avin Arabo
Ora 17.00 – 17.30 Mircea si Alina Eremia
Ora 17.30 – 17.50 Grupul muzical „Karen Or” – Cristina Chis
Ora 17.50 – 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti

Ora 18.00 – 18.30 Corul Accoustic
Ora 18.30 – 19.00 Ansamblul Baraganul
Ora 19.00 – 19.15 Corul Noel
Ora 19.15 – 19.30 Corul Happy Singers
Ora 19.30 – 20.00 Maria Gheorghiu
Ora 20.00 – 20.30 Emy Dragoi
Ora 20.30 – 21.30 Horia Brenciu
Sambata, 23 decembrie

Ora 11.00 – 11.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
Ora 11.10 – 11.30 Corul Rogvaiv
Ora 11.30 – 11.50 Formatia de muzica „A+”
Ora 11.50 – 12.20 Teatru: „Calatorii in tara papusilor”
Ora 12.20 – 12.50 DO-RE-MI
Ora 12.50 – 13.10 Monique
Ora 13.10 – 13.40 Francesca si Andreea Ilie
Ora 13.40 – 13.55 Dragos Bistriceanu
Ora 13.55 – 14.00 Animatie cu masti si personaje din povesti

Ora 18.00 – 18.30 Cornelia Tihon
Ora 18.30 – 18.45 Corul Natalis
Ora 18.45 – 19.00 Ansamblul „Liliacul”
Ora 19.00 – 19.30 Marius Mihalache & Crina Matei
Ora 19.30 – 20.30 Mircea Baniciu
Ora 20.30 – 21.30 Proconsul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *